معرفی الگوریتم هیلتاپ

معرفی الگوریتم هیلتاپ

توسط در الگوریتم سئو 29 ژانویه 2023

الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم هیلتاپ Hilltop از مهم ترین ربات هایی می باشد که از آن در موتور جستجو گوگل استفاده می شود و جز اصولی ترین موارد سئو سایت به حساب می آید.

الگوریتم هیلتاپ برای اولین بار در سال 1999 در دانشگاه تورنتو مورد بررسی قرار گرفت و بعد از آن در سال 2003 توسط گوگل به ثبت رسید. الگوریتم هیلتاپ هنوز هم به عنوان یکی از برترین ربات های Google برای صفحات به حساب می آید.الگوریتم هیلتاپ با PageRank تفاوت چندانی ندارد اما الگوریتم هیلتاپ با عملکردهای بهتری به بررسی صفحه ها و لینک های خارجی می پردازد. در واقع الگوریتم هیلتاپ به معنای تپه است که شما با رعایت تمامی قوانین گوگل و استانداردهای آن می توانید صفحه خود را در قله های گوگل به نمایش بگذارید.

اگر شما از شهر زیبای شیراز این مطلب را مطالعه میکنید این مطلب را مطالعه می کنید سئو سایت در شیراز را به شما پیشنهاد می دهیم.

الگوریتم هیلتاپ چیست ؟

الگوریتم هیلتاپ چیست ؟

الگوریتم هیلتاپ از بزرگ ترین و معتبرترین ربات هایی می باشد که برای شناسایی و رتبه بندی صفحات قرار داده شده و با برقراری اصول مهم و اساسی سئو سایت، به شناسایی و بررسی آدرس و صفحه های تخصصی می پردازد. هنگامی که صفحات بررسی شده مورد شناخت قرار گرفتند صفحه مورد نظر در گوگل نمایش داده می شود. تاثیری که پیوند و ارتباط بین یک صفحه خارجی به ارتقا و بهبود یک صفحه از سایت می گذارد جز یکی از ارزشمندترین استراتژی های سئو به حساب می آید. توجه داشته باشید استفاده از سایت های معتبر برای گرفتن لینک ها می تواند به بهترین نحو بر اصول سئو سایت تاثیر بگذارد. تخصصی بودن صفحه، کار الگوریتم هیلتاپ (Hilltop) را آسان تر کرده تا کاربر راحت تر به نتیجه مورد نظر خود برسد.

در واقع این موضوع مشخص می کند که آیا وب سایت شما درباره یک سازمان، یک حرفه، شخص متخصص و با سابقه است یا خیر. در نهایت نیز گوگل با کلمات کلیدی خاص سایت را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین در صورتی که عبارات خاصی را برای صفحات خود قرار دهید به گوگل کمک می کنید تا محتوای شما را نسبت به دیگر صفحات زودتر بررسی کرده و در نتایج جستجو نشان دهد.

تفاوت الگوریتم الگوریتم هیلتاپ و PageRank

این دو موضوع کاربردهای یکسانی دارند اما هر یک از آن ها با توجه به کارهایی که انجام می دهند عملکرد متفاوتی را ارائه می دهند. در واقع ربات پیج رنک Page Rank به سایت شما کمک می کند تا تمامی صفحات سایت مورد بررسی قرار گیرد، اما الگوریتم هیلتاپ (Hilltop) به صورت خاص به دنبال لینک های دایرکتوری از سایت های معتبری مانند Yahoo، Zeal، Botw، Dmoz می گردد تا اعتبار صفحه شما را مورد بررسی قرار دهد.

در کل بک لینک هایی که از سایت های معتبر برای سایت خود تهیه می کنید می تواند تاثیر بسزایی برایتان بر جای بگذارد. این مورد فقط مختص به یک صفحه می باشد اما پیج رنک به طور کلی تمامی صفحات را بازبینی می کند و از این میان صفحات را رتبه بندی می کند. اگر بخواهیم دقیق تر موضوع هیلتاپ را برایتان شرح دهیم باید بگوییم این مورد صفحاتی را که تخصصی و حرفه ای هستند مانند لندینگ پیج ها را مورد بررسی قرار می دهد و به شناسایی لینک ها می پردازد.

بنابراین بهتر است برای لینک سازی های خود دقت زیادی را به خرج دهید زیرا این ربات تلاش می کند تا تمامی آن ها را بررسی کرده و بر این حسب به صفحه شما اعتبار دهد. در واقع زمانی که در سایت های نا معتبر لینک های خود را درج کنید نمی توانید از آن ها اعتباری را کسب کنید. در اینجا علاوه بر اینکه نمی توانید اعتباری را به دست آورید افت رتبه نیز خواهید داشت.

به چه طریقی با الگوریتم هیلتاپ بهینه سازی انجام دهیم؟

در وهله اول بهترین کار این است که رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید و پس از آن مطابق با استراتژی مختص به سایت مطالب و یا لینک های خود را در آن ها قرار دهید. لینک سازی روش های متفاوتی دارد به صورتی که اگر برای گرفتن لینک فقط سایت های برتر را هدف قرار دهید ممکن است نتیجه چندان مناسبی را مشاهده نکنید. در واقع با این کار، گوگل هنگامی که صفحات را مورد بررسی قرار می دهد با صفحات بسیار معتبر روبرو می شود و از این طریق به شما مشکوک خواهد شد. بنابراین بهتر است به طور متنوع از این نوع لینک ها استفاده نمایید.

موثرترین روش برای استفاده از بک لینک، برقرار کردن ارتباط با موسسات و سازمان های بزرگ می باشد. از این طریق هنگامی که با آن ها ارتباط مناسبی را برقرار کنید می توانید با تهیه و استفاده از لینک های معتبر صفحه باعث افزایش رتبه صفحه موردنظر خود شوید بنابراین دریافت لینک های باارزش برای صفحات تخصصی می تواند از نظر گوگل با هدف خاص مورد بازبینی قرار گیرد و موجب افزایش رتبه آن شود.

استفاده از پست مهمان در سایت های مشابه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد زیرا با این عنوان محصول و یا صفحه خود را به دیگر مخاطبانی که از محصولات مشابه استفاده می کنند راهنمایی و لینک سازی طبیعی را برای خود برنامه ریزی کرده اید.

شناسایی سایت‌های معتبر

بهترین روش برای بدست آوردن آدرس سایت های مرجع سرچ کردن کلمه کلیدی موردنظر است چرا که در صفحه اول گوگل لیست این سایت ها به شما نمایش داده می شود که میتوانید به خوبی آن ها را مورد سنجش و بررسی قرار دهید. پس از آن میتوانید با تعامل با هریک از آن ها مطلب یا لینکی از خود در آن ها قرار دهید. اما اگر موفق به چنین کاری نشدید میتوانید از سایت هایی که اعتبار بالایی دارند مانند وب سایت های خبری رپورتاژ منتشر کرده و پیج آتوریتی خود را بالا ببرید. در واقع انتشار محتوا برای تعدادی از سایت ها به صورت رایگان صورت می گیرد و برای سایت هایی دیگر مانند خبرگزاری های بزرگ با پرداخت هزینه انجام می گیرد. اگر تمایل به انجام این کار دارید می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان آی وحید در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشید. همچنین گرفتن لینک های مفید از سایت های edu. یا همان سایت های دانشگاهی می تواند تاثیر بسزایی در شناسایی سایتتان داشته باشد.

الگوریتم هیلتاپ

ترکیب کردن Site Link Profile

با منتشر کردن مطالب در سایت های معتبر Seed Site همانند ویکی پدیا ، WordPress ، Telegra.ph می توانید لینک های خود را به کار ببرید. اما مطلب مهمی که در اینجا وجود دارد این است که فقط نباید یک روش برای گرفتن لینک استفاده کرد زیرا گوگل به شما مشکوک خواهد شد و در نتیجه لینک سازی ها از حالت طبیعی خارج خواهد شد. بهتر است با در نظر گرفتن تعداد لینک های خود و با برنامه ریزی خاص آن ها را انتشار دهید و از سایت های دیگری که اعتبار کمتری دارند نیز استفاده نمایید.

داشتن شبکه‌ای از کاربران و سایت‌ها

در این رابطه بهتر است با افراد واقعی در تماس باشید تا بتوانید به بهترین صورت لینک های خود را بارگذاری نمایید. دریافت لینک های منظم از سایت هایی که در حیطه کاری شما فعالیت می کنند و از اعتبار بالایی برخوردارند اثرگذاری بیشتری دارند.

الگوریتم هیلتاپ

تحلیل و آنالیز رقبا

در اولین مرحله رقیب خود را آنالیز کرده و با استفاده از استراتژی که برای اعتبار سایت و لینک های خود ایجاد کرده اید می توانید Domain Authority خود را بالا ببرید. دامین آتوریتی در واقع قدرت و اعتبار صفحات شما می باشد. در آخر با بررسی هر یک از داده ها و تحلیل خود می توانید در صدد بالا بردن رتبه خود تلاش کنید. بهتر است صفحات خود را برای مخاطب منتشر کنید زیرا مخاطب مهم ترین کسی است که می تواند بر بهبود سایت شما تاثیر بگذارد.

اهمیت الگوریتم هیلتاپ

اهمیت الگوریتم هیلتاپ

شاید بسیاری از افراد این موضوع را ضروری ندانند و با روش دیگری به اعتبار سنجی سایت خود بپردازند. اما باید بگوییم هنگامی که پیوندهایی را برای خود در دامنه هایی مانند edu. قرار می دهید می توانید دایرکتوری های قدرتمندی را بسازید. PageRank نمی تواند تمامی داده ها را مورد بررسی قرار دهد به همین دلیل الگوریتم هیلتاپ ( Hilltop ) به کمک آن می آید تا به ارزیابی صفحه های مختلف بپردازد. در واقع Page Authority سایت شما که از طریق ابزارهای مختلف برای شما به نمایش در می آید اعتبار صفحه را مشخص می کند. اعتبار صفحات زمانی افزایش پیدا می کند که شما محتوای آن ها کاملا مرتبط با عبارت هدف ایجاد کرده باشید و برای آن ها برنامه ریزی خاصی را به اجرا در آورده باشید. یکی از این موضوعات می تواند، لینک های به کار رفته شما در سایت های مرتبط باشد. از همین رو همانطور که گفته شد بهتر است در سایت های مرتبط با حوزه کاری خود و با انتخاب لینک های مناسب و انتشار آن ها به هیلتاپ کمک کنید تا پیج رنک سایت شما را اندازه گیری کند.

جمع بندی الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم هیلتاپ ( Hilltop ) جستجوهای عادی که در صفحه گوگل را نمایش می دهد و با عبارات کلیدی مورد سنجش قرار می گیرد. در صورتی که هر یک از مراحل گفته شده در ارتباط با لینک سازی را مورد بررسی قرار داده و آن ها را به صورت صحیح به کار ببرید در نتایج SERP قرار می گیرید. اما اینکه بک لینک های خود را از چه سایت هایی تهیه کرده باشید بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال سایت های معتبری مانند ویکی پدیا، سایت های دانشگاهی و… می تواند به نمایش گرفتن شما کمک کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *