الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم رقص گوگل

توسط در الگوریتم سئو 19 ژانویه 2023

الگوریتم رقص گوگل یکی از کاربردی ترین الگوریتم های گوگل سئو سایت است که برای رتبه بندی صفحات سایت ها در نتایج جستجو استفاده می شود.

الگوریتم پیج رنک چیست ⇒  ⇐  الگوریتم MUM گوگل چیست

از صفحه سئو سایت در شیراز دیدن کنید.

با روی کار آمدن وب سایت های جدید، پست ها و صفحاتی که هر روز در حال ایجاد شدن هستند، توسط گوگل به نتایج جستجو اضافه می شوند. با هر بروزرسانی در این نتایج، رتبه بندی ها نیز دستخوش تغییراتی می گردد که به آن الگوریتم رقص گوگل ( Google Dance ) می گوییم.

اصطلاحی که معمولا در بین توسعه دهندگان وب و کارشناسان سئو، الگوریتم رقص گوگل شناخته می شود. مقاله پیش رو به بررسی پدیده ای می پردازد که با افزایش صفحات و نحوه رتبه بندی شان در نتایج وب، شکل می گیرد.

گوگل با بررسی و تحلیل جایگاه پیوندها دائما در حال ارزیابی صفحات است و از طرفی، وقتی صفحه ای را ایجاد و یا ویرایش می کنیم، تغییرات عمده ای در serp شکل می گیرد که کاملا طبیعی است. نوسانات فوق می توانند حتی زمانی که چیزی تغییر نکرده، شکل بگیرند و موجب رتبه بندی های تصادفی شوند.

الگوریتم های گوگل به تنظیم رتبه بندی ها می پردازند که با افزودن صفحات و ایجاد وب سایت های جدید و حتی حذف داده های قدیمی، نتایج جستجو دائما بروز رسانی می شوند. این فرایند با خزش ربات ها در آدرس ها، ارزش و اهمیت هر یک را مورد سنجش قرارداده و ارتباطات بین url ها را می فهمد که منجر به تغییراتی در نحوه نمایش نتایج جستجو می شود.

رقص گوگل چه زمانی اتفاق می افتد

رقص گوگل چه زمانی اتفاق می افتد؟

سابقا و در نسخه های قدیمی الگوریتم گوگل، تقریبا ماهی یک بار رتبه بندی ها بروزرسانی و باعث تغییرات چشم گیری می شد. اما اکنون الگوریتم رقص گوگل ، دائما در حال بروزرسانی وب سایت ها و تجزیه و تحلیل محتوای وب است. بدین ترتیب نوسانات دیگر کم تر به چشم می آیند. در واقع زمانی بود که تمام ارزیابی ها به صورت ماهانه صورت می گرفت که ناگهان با بهم ریختگی های زیادی مواجه بود. اینجا بود که گوگل دست به کار بزرگی زد و آن هم  لحظه ای شدن بررسی و رتبه بندی. بدین ترتیب جلوی فراز و نشیب های بزرگ نیز گرفته شد و دیگر بهم ریختگی را به آن شدت شاهد نبودیم. از آنجاییکه الگوریتم رقص گوگل همواره نتایج را تحت تاثیر قرار می دهد، آمادگی در برابر نوسانات نیز یکی از فاکتورهای اهمیت دار بشمار می آید.

چرا رقص گوگل مهم است

چرا رقص گوگل مهم است؟

الگوریتم رقص گوگل می تواند بر نحوه رتبه بندی وب سایت ها از طریق جستجوهای ارگانیک تاثیر گذاشته و موجب کاهش و یا افزایش جایگاه صفحات شود. نکته مهم در مورد Google Dance این است که اغلب تغییرات موقتی هستند، پس در حالیکه گوگل صفحات را بررسی و رتبه بندی می کند، وب سایت شما شاهد تغییراتی در نتایج جستجو است. این نوسانات طبیعی است و نباید باعث نگرانی باشد. اگر بلافاصله سعی کنید در قبال تغییرات رتبه بندی، دست به هرکاری بزنید، ، ممکن است وضعیت را فقط بدتر کرده و تاثیر منفی بگذارید.

نقش الگوریتم رقص گوگل در سئو

نقش الگوریتم رقص گوگل در سئو

بهینه سازی سایت همیشه در ابتدا موجب افزایش رتبه بندی نمی شود و اگر وب سایت شما توسط یک کارشناس سئو بررسی شده است، گوگل حتی متوجه تغییرات و شیوه های سئو می شود و ممکن است  بطور موقت بر روی وب سایت شما و رتبه بندی آن تاثیری بگذارد که به ظاهر منفی به نظر میرسد.

گوگل به وضوح بیان کرده که رتبه بندی یک محتوا ممکن است در ابتدا به دلیل تغییرات مثبت در اطلاعات کاهش یابد، اما پس از مدتی جایگاه واقعی اش را بدست می آورد.

گوگل می گوید یک تغییر بهینه، لزوما منجر به صعود نمی شود و حتی ممکن است برعکس باشد. در تصویر زیر می بینیم که چطور یک لینک سازی خوب ابتدا باعث کاهش رتبه شده و سپس به جایگاه خود رسیده.

نکته مهمی که در شرایط فوق وجود دارد، صبر است. گوگل به سئوی خوب و کلاه سفید به آرامی پاداش می دهد. اگر بیش از حد به یک افت رتبه واکنش منفی نشان دهید، ممکن است گوگل به فعالیت شما حساسیت نشان دهد و بنا را بر این می گذارد که در تلاش برای فریب سیستم در جهت رسیدن به صفحه اول هستید.

سئو خوب زمان می برد. اجازه ندهید شرایط الگوریتم رقص گوگل استراتژی های سئو شما را تضعیف کند. نوسانات رتبه بندی را زیر نظر داشته باشید و شیوه های سئو را با کیفیت بالا پیاده سازی نمایید.

چه وبسایت هایی در معرض گوگل دنس قرار نمیگیرند

چه وبسایت هایی در معرض گوگل دنس قرار نمیگیرند؟

  • سایت های معتبر
  • سایت هایی که با بهینه سازی اصولی و درست فعالیت می کنند.
  • سایت هایی که محتوای طبیعی دارند و از استفاده از کلمات کلیدی سو استفاده نمی کنند و محتوای آنان بر اساس نیاز کاربران ارائه می شود.

کدام وب سایت‌ها گوگل دنس را تجربه می‌کنند؟

بیشتر وب سایت ها الگوریتم رقص گوگل را تجربه خواهند کرد و زمینه فعالیت وبسایت ها هیچ تاثیری بر گوگل دنس ندارد.

اما برخی وب سایت ها بیشتر دچار این الگوریتم میشوند. چنین وب سایت هایی روند سئو سایت را به شکل درست انجام نمی دهند و معیار های گوگل را به چالش می کشند.

کپی کردن محتوا از سایت های دیگر، لینک سازی با سرعت بالا، اسپم کردن لینک ها، وب سایت هایی که به تازگی تاسیس شده اند، وبسایت هایی که از کلمات کلیدی جدید استفاده کردند به شیوه ای که آن دسته از کلمات کلیدی به تازگی سئو شده باشند، بیشتر در معرض گوگل دنس قرار می گیرند.

چگونه با رقص گوگل رتبه خود را افزایش دهیم

چگونه با رقص گوگل رتبه خود را افزایش دهیم ؟

جهت کسب رضایت الگوریتم رقص گوگل سعی کنید از عناوین جذاب و ایموجی ها استفاده کنید. عنوان یکی از موارد مهم است که توسط الگوریتم رقص گوگل در نظر گرفته می شود.

در مرحله بعد توضیحات متا را مورد استفاده قرار دهید. برای اینکه بتوانید نرخ تعامل بیشتری به دست آورید لینک سازی داخلی را به صورت اصولی و دقیق انجام دهید.

محتوایی ارائه دهید که نیاز کاربران را برطرف سازد برای کاربر جذاب و مفید باشد نه صرفا فقط به کلمات کلیدی توجه داشته باشد.

زمانی که الگوریتم رقص گوگل باعث افت جایگاه می شود چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر رتبه هایتان دچار نوسان شد، نگران نباشید ممکن است الگوریتم رقص گوگل موجب افت جایگاه سایت شما در صفحات اینترنتی شده باشد.

بیشتر افراد در صورت مشاهده چنین شرایطی اقدام به کار های اشتباه می کنند. برای مثال؛ محتوا را ویرایش میدهند و یا در برخی موارد محتوا را حذف می کنند. حتی گاهی اقدام به خرید بک لینک ها می کنند که انجام هر کدام از این روش ها اشتباه است.

تغییر جایگاه امر کاملا طبیعی هستش و چون توسط الگوریتم رقص گوگل صورت میگیرد بسیار موقتی است. شما باید در این حالت تا تثبیت شدن نهایی رتبه سایت صبر کنید. چون ممکن است سایت به جایگاه خود باز گردد اگر پس از گذشت مدتی جایگاه قبلی خود را به دست نیاوردید، یکبار کیفیت محتوای خود را بررسی کنید.

سپس تایتل و متا دیسکریپشن را تغییر دهید، نرخ کلیک سایت را بهبود ببخشید و مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهید.

با آپدیت کردن محتوا میتوانید میزان تعامل کاربران با وب سایت را افزایش دهید و رضایت بیشتری از کاربران کسب کنید.

نتیجه گیری

نگران گوگل دنس نباشید. الگوریتم رقص گوگل در راستای یافتن سایت های خوب و بد از نظر سئو فعالیت دارد. مدت زمان بسیار کمی روی سایت شما تغییرات رتبه بندی را انجام میدهد و اگر سایت شما کاملا قوانین گوگل را رعایت کرده و از کیفیت بالایی برای کاربران برخوردار است گوگل دنس می تواند یک راه رسیدن به موفقیت های فراوانتان باشد. ما در این مقاله به سوالات شما در مورد اینکه گوگل دنس (Google Dance) چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *